איך לבחור שרת אחסון לאתר וורדפרס?

חברת וורדפרס העולמית מחזיקה בנתח שוק של מעל 30% מכלל האתרים בעולם, בזכות מאפיינה הבולטים, כמו מערכת תוספים עשירה, מערכת בקוד פתוח, ידידותית לשימוש והמגוון העשיר של תבניות המכילות ארכיטקטורה ייחודית.

אם גם אתם התחדשתם לאחרונה באתר וורדפרס, עליכם לבחור שרתי אחסון, כלומר שרת שבו יאוחסן האתר ויספק לכם אבטחה מיטבית ובעיקר שקט נפשי. בואו נראה כיצד בוחרים שרת אחסון אטרקטיבי ומותאם לאתר שלכם.

נתחיל עם הנושא החשוב ביותר – אבטחה – SSL

אבטחת האתר היא אחד הפרמטרים שיש לבדוק מבעוד מועד, שהרי יש לא מעט מקרים בהם האקרים פורצים לאתרים, ואפילו מבקשים כופר. דבר נוסף, במידה והנכם בונים אתר מסחר, יהיה עליכם להתקין תעודת SSL, לאבטחת פרטי הלקוחות. תעודה זו עולה כסף, ולכן יש לבדוק מול חברת האחסון שהיא מאפשרת להתקין את התעודה בעלות נמוכה או ללא עלות.

מה כלול בחבילת האחסון?

ישנם סוגים שונים של חבילות אחסון לאתרי וורדפרס, לדוגמה חבילת אחסון לאתר תדמית המכילה כמות גדולה של דפים ותמונות. באופן טבעי חבילה זו תדרוש יותר פונקציות ונפח אחסון ביחס לאחסון דף נחיתה בודד. אם כך, טרם בחירת החבילה, יש צורך להגדיר היטב את הצרכים שלכם ולוודא שהחבילה אכן מתאימה לאופי האתר ודרישותיו העכשוויות והעתידיות.

מתן שירות תמיכה טכנית

כל חברת אחסון המכבדת את עצמה מעניקה שירותי תמיכה, שהרי ישנן תקלות שונות שיכולות לנבוע עקב התקנת תוספים שיגרמו לקריסת האתר, בעיות אבטחה, בעיות איטיות ועוד. חשוב לדעת שישנם ארגונים או חנויות מסחר הזקוקים לתמיכה מהירה, הרי כל עוד האתר לא באוויר, או שקיימת תקלה הקשורה לאחסון, הם מפסידים כסף. בכל מקרה, בדקו את אופי התמיכה שתקבלו כמו שיחה טלפונית, תמיכה בצ'אט, דרך מייל וכו'. כמו כן, בדקו שקיימת אפשרות לקבלת תמיכה 24/7 בעת הצורך.

גיבוי רבותיי, גיבוי

נושא הגיבוי יכול להיות מאוד קריטי באתר אינטרנט, הרי במידה ובצעתם שינוי באתר כמו התקנת תוסף ופתאום המחשב קרס, יהיה לכם גיבוי. דבר נוסף, בדקו האם ניתן לשחזר גרסאות קודמות, כך שאם תרצו לבצע שינויים ותרצו לשחזר לגרסה הקודמת תוכלו לבצע זאת בקלות. פרמטר חשוב שיש לתת עליו את הדעת הוא תדירות הגיבויים, בדקו בכל כמה זמן המערכת מבצעת גיבוי לאתר שלכם.

התאמת נפח אחסון לאתר שלכם

נפח אחסון חייב להתאים לכמות הקבצים הקיימים באתר, וגם לצרכים העתידיים שלכם. חשוב להבין שבמהלך הזמן מבצעים שינויים באתרים לדוגמה הוספת תיק עבודה, תמונות, פורטפוליו כו'. כל אלה דורשים מקום אחסון. בכל מקרה, מומלץ לבחור חבילת אחסון המציעה כמות זיכרון גדולה יותר במחיר נמוך.

כתובת אימייל מותאמת לדומיין שלכם

כדי לשדר יוקרה, חשוב מאוד לוודא שחברת האחסון מאפשרת לכם לקבל כתובת מייל מותאמת אישית לדוגמה – office@company.co.il. אין ספק שמייל זה נראה מכובד יותר ביחס למיילים של ג'ימייל, וואלה וכו'. בכל מקרה בדקו כמה תיבות מייל תוכלו לקבל במסגרת החבילה.

אופציה ל – CDN

טרם בחירת חבילת אחסון, מומלץ לבדוק האם החברה מתאימה את השרת למקום ממנו הלקוח גלש. כדי להבטיח זאת, בדקו האם החברה מציעה רשת של שרתים – Content delivery network המאפשרים טעינה מהירה ואפשרות להעלות תכנים לשרתים חיצוניים. נציין כי שירות זה רלוונטי לאתרים בינוניים וגדולים ויכול לשפר את חוויית הגלישה של הלקוח.

[elementor-template id="608"]

לפתיחת קריאת שירות
יצירת קשר