הסוף לדילמה: ההבדלים בין שרתי לינוקס לווינדוס

הקמת משרד או עסק אינה מסתיימת ביצירת סביבת עבודה מעוצבת וריהוט ארגונומי, אלא הדילמה האמיתית מתחילה דווקא בעת בחירת שרתי האירוח. כיום כל עסק מגדול ועד קטן זקוק לשרתים לצורך אחסון וגיבוי המידע, בין אם בתהליך פתיחת המשרד או כאשר מוסיפים עמדות עבודה חדשות. האופציות הפופולריות בשוק הן – שרתי "חלונות" של מייקרוסופט ושרתי הקוד הפתוח של "לינוקס".

שתי האופציות נחשבות למובילות בתחום, אך עדיין ישנם הבדלים שעשויים להיות משמעותיים, ולכן טרם הבחירה, יש לשקול בכובד ראש את היתרונות של השניים. המומחים שלנו התגייסו למשימה, על מנת לסייע לכם להבין את ההבדל ביניהם. בכל מקרה, תמיד ניתן ליצור עמנו קשר, ואנו נתאים לכם את השרתים על פי אופי הארגון, פעילותו והצרכים שלכם.

מבחן הביצועים לינוקס מול ווינדוס

כשמדברים על מבחן ביצועים בין שרתי לינוקס לווינדוס, נראה ששרתי לינוקס נותנים 'פייט' רציני, מכיוון שהם יכולים להריץ מספר רב יותר של תהליכים בו זמנית. יתרון זה מאפשר לכם לאחסן מספר רב יותר של ממשקים על גבי השרת הפיזי. אם כך, הביצועיים בשרתי לינוקס יהיו טובים יותר ביחס לשרת המכיל מערכת הפעלה של ווינדוס אשר מריץ את אותם הנתונים בדיוק.

מבחן האבטחה לינוקס מול ווינדוס

נושא האבטחה הוא אחד הפרמטרים החשובים לכל ארגון, הרי זליגת מידע לידיים עוינות יכולה לגרום לנזקים קשים לארגון. במקרה זה נראה ששני השרתים מובילים, אך קיים יתרון קטן לשרתי ווינדוס, מיד נסביר. בשנים האחרונות מייקרוסופט שיפרה באופן משמעותי את מערך האבטחה וכיום היא מציעה פיצ'ר המאפשר עדכוני תוכנה אוטומטיים המנטרלים פריצות. רק לצורך השוואה, בשרתי לינוקס יש צורך לבצע את העדכון באופן ידני ולא אוטומטי.

מבחן יציבות השרתים – לינוקס מול ווינדוס

גם בנושא יציבות השרתים מייקרוסופט התקדמה באופן משמעותי בשנים האחרונות, ואף הצליחה להגיע לרמה של לינוקס. בעבר יציבות הייתה שם נרדף ללינוקס והם היו נחשבים ליציבים יותר ביחס לווינדוס. כיום, בווינדוס יש צורך לבצע פעמים רבות Boot על מנת לפתור תקלות שונות, ועל כן יש לקחת זאת בחשבון.

מבחן נוחות השימוש – לינוקס מול ווינדוס

נושא נוחות השימוש היא כמובן אינדיבידואלית ותלויה מאוד בניסיון העבר וההרגל של ההון האנושי בארגון. אנשים הרגילים ללינוקס, יגידו שהם נוחים ביותר, בעוד אנשים הרגילים לווינדוס לא יוכלו להסתגל בקלות ללינוקס.

מבחינה טכנית, שרתי לינוקס מורכבים יותר לשימוש, וזאת במידה ואין למשתמש ניסיון עבודה עם השרתים. מעבר לכך, העבודה עם לינוקס מצריכה התמחות וניסיון שנרכשים במשך הזמן. שרתי ווינדוס פשוטים יותר לתפעול לאנשים הרגילים לעבוד עם תוכנות מייקרוסופט השונות, מכיוון שהן בקונצפט זהה.

מבחן העלויות לינוקס מול ווינדוס

מערכת לינוקס מבוססת על קוד פתוח, ולכן השימוש בה אינו כרוך בתשלום, למעט התקנת התוכנה ומתן שירותי תמיכה הניתנים בעלויות נמוכות ביחס לשרתי ווינדוס. אך במקרה של צריכת משאבים רבים, העלות תהיה גבוהה. רק נציין שאת תוכנת לינוקס מפתחים מתנדבים מכל רחבי העולם מתוך אג'נדה חברתית לקהילת המפתחים בעולם.

לעומת זאת, חברת מייקרוסופט דורשת תשלום לרישיונות של מערכת ההפעלה, מכיוון שהיא מעסיקה מפתחים ועובדים בשכר. מן הסתם חברת מייקרוסופט מעוניינת להרוויח כסף ולכן תרגישו זאת לא רק בתשלום בעבור הרישיונות, אלא גם בתשלום בעבור מרכיבי התוכנה.

 

[elementor-template id="608"]

לפתיחת קריאת שירות
יצירת קשר